Youtuber Olmanın Yolları

KaRaKTeR 06 Oca 2017 Sosyal Medya 562  0

Youtube, dünya üzerinde çok popüler bir platformdur. Platformu popüler yapan ise içerik üreticileri yani Youtuberlardır. Youtuberlar kendilerine has içerikler üreterek view yani izlenme sayısı kasarak tanınırlar. View kasmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. İnsanların beğenisini ne kadar kazanırsanız o kadar fazla popülerleşirsiniz ve para kazanırsınız. Bu yazı Youtuber olmak isteyenlere yardım edecektir.

İçeriğinizi düzgün seçin. Örneğin bir makyaj ya da oyun kanalı açabilirsiniz. Bunlar klasik kategorilerdir fakat ne kadar kendinize özgün şeyler üretirseniz o kadar fazla yayılırsınız. Ekipmanınız düzgün olmalıdır. Öncelikle 1080p kameraya sahip olmanız gerekmektedir. İzleyiciler görüntü kalitesinin düşük olan üreticileri beğenmeyebilir. Tripod kullanın. Mikrofonunuzun ses algılama kalitesi de yüksek olmalıdır.

İçerik ve görüntünün önemi kadar edit yani video düzenlemenin de büyük bir etkisi vardır. Montajı ne kadar iyi yaparsanız ve videonun gereksiz yerlerini ne kadar kırparsanız sizin için o kadar iyidir. İzleyiciler gereksiz yerlerde sıkılıp videoyu kapatabilir. Sizin dikkat etmeniz gereken şey izleyicinin videoyu sıkılmadan pür dikkat sonuna kadar izleyebilmesini elde etmektir.

Müzik. Müzik başlı başına hayatımızda çok büyük bir yere sahiptir. Müziğinizi çok iyi ayarlamanız gerekir. Videonun başına koyacağınız intronun müziği izleyicinin dikkatini sağlamak ve merak ettirebilmek açısından önemli bir rol oynamaktadır.

Sabırlı olun. Eğer orijinal bir içeriğiniz varsa herkes sizi izleyecektir ve bütün izleyicilerin gönüllerini feth etmiş olacaksınız.

 

Instagramda Çoklu Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?
Twitter Hesap Tik İşareti Nasıl Alınır?
Blog Nedir? Blogumu Popüler Hale Getirmek için Ne Yapmalıyım?
Instagram Gönderileri Nasıl Kaydedilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir