Xiaomi Mi 6 Detaylı İncelemesi

Xiaomi yeni sunmuş olduğu Xiaomi Mi 6 modeliyle Apple ve Samsung’ rakip olmak yolunda ilerliyor. Telefon oldukça yüksek sistem özelliklerine sahip ve fiyatı son derece uygun.

Telefon genel olarak 3 renk özelliğine sahip. İsteğe göre siyah, beyaz ve mavi renkte satışa sunulmakta. Xiaomi Mi 6 genel olarak özelliklerine bakıldığında iPhone 7’ye benzediğini görebiliriz.

Xiaomi Mi 6 iPhone 7 gibi herhangi bir fiziksel tuşa sahip değil. Fiziksel tuşun aksine, dokunmatik ve parmak izi özelliğine sahip olan tuşlar barındıran cihaz, LCD, IPS ekrana sahip. Xiaomi Mi 6 oldukça şık tasarıma sahip. Fakat birçok dezavantajlara sahip. Bu dezavantajlarından en önemlisi, iPhone kullanıcılarının da iPhone 7 modeli için şikayette bulunduğu kulaklık girişi sorunu. Xiaomi Mi 6 iPhone 7’de olduğu gibi kulak girişine sahip değil. Cihazın bir diğer dezavantajıysa toz ve suya karşı dayanıklı olmaması. Cihazın kamerası da, rakiplerine göre son derece düşük özelliklere sahip. Özellikle fotoğraf çekmeyi seven insanların tercih etmeyeceği bir telefondur. Telefonun en büyük avantajıysa sistem özellikleri bakımından iyi bir performansa sahip olması ve fiyat olarak oldukça düşük bir fiyata alınabilmesidir. Telefonun 64 GB’lık hafızaya sahip olan modeli 363 Dolar, 128 GB’lık hafızaya sahip modeli ise, 421 Dolar’dır. Telefonun Türkiye’deki satış fiyatı ise, 1100-1300 TL arasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here