Vodafone Android İnternet Ayarları

GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİSİNDE İNTERNET PAKETİ KULLANIMI

Günümüzde neredeyse herkes internete erişimi sağlamaktadır. Hemen hemen herkesin elinde bulunan akıllı telefonların internete girmesi için kullandıkları telefonun internet ayarlarının tam bir şekilde yapılmış olması gerekiyor. Çoğu zaman otomatik olarak algılanan bu ayarlar bazı durumlarda elle ayar istiyor.  İnternet sağlayıcıları internet paketleri üzerinden kullanıcılara internete bağlanma imkanı sunarlar. İnternet paketleri, kişilere kullandıkları cep telefonları üzerinden ekonomik ve hızlı bir şekilde internet erişimine olanak veren paket hizmetlerdir. İnternet paketleri tarife ile birlikte veya tarifeye ek olarak olmak üzere iki şekilde kullanılabilir. Bugün sizlere, ülkemizdeki en köklü abonelik şirketleri arasında yer alan “Vodafone” şirketinin sunduğu internet paketi hizmetinin mobil ayarlarının ne şekilde yapılacağını izah edeceğiz.

VODAFONE ANDROİD MOBİL İNTERNET AYARLARI NASIL YAPILIR?

Vodafone sahiplerinin internet erişim ayarlarını alabilmeleri için üç farklı seçeneği mevcut durumdadır. Bunlardan ilki “542” numaralı Müşteri Hizmetlerini arayarak ayarları elde etmektir. Bu numaradan basit bir şekilde ayarlarınızı yapabilirsiniz. İkinci yöntemin “Vodafone Yanımda” uygulamasını kullanarak ayarları elde etmek olduğu söylenebilir. Bu uygulamayı kullanarak ayarları otomatik olarak alabilirsiniz. Üçüncü ve son yöntem olarak ise hepimizin bildiği “elle giriş” yani manuel giriş yer almaktadır. Android telefonunuz için internet ayarını elle yani manuel olarak yapabilmek için sırasıyla “Ayarlar>Mobil Ağlar>Erişim Noktası Adları>Ekle” adımlarını izlemelisiniz. Şimdi sizlere aşağıda verilen değerleri doğru olarak girmeli ve bu şekilde ilgili yerlere doldurmalısınız.

İsim : Vodafone Internet

APN : internet

Proxy : Boş

Bağlantı noktası : Boş

Kullanıcı adı : vodafone

Parola : vodafone

Sunucu : Boş

MMSC : Boş

MMS proxy’si : Boş

MMS bağ. nokt. : Boş

MMS protokolü : WAP 2.0

MCC : 286

MNC : 02

Kimlik doğrulama türü : Yok (varsa PAP veya CHAP seçiniz)

APN tipi : default

Bu yazılanları manuel olarak girerek rahatlıkla internete bağlanabilirsiniz.

VODAFONE İPHONE İNTERNET AYARI NASIL YAPILIR?

Iphone cihazlarda internet ayarları Android’e göre biraz daha basit şekilde yapılır. Android cihazlar için geçerli ilk iki adımı Iphone cihazlar için de uygulayabilirsiniz. Elle girmek istiyorsanız da yine basit adımlar sizleri bekliyor. Neredeyse tüm operatörlerde APN adı girilmesiyle yetinen Iphone, Vodafone için kullanıcı adı ve şifre de istemektedir. Iphone cihazınıza ayar yapmak için sırasıyla “Ayarlar>Hücresel>Hücresel Veriyolunu” izlemeli ve aşağıdaki değerleri girmelisiniz.

APN : internet

Kullanıcı adı : vodafone

Parola : vodafone

Bu yazılanları manuel olarak girerek rahatlıkla internete bağlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here