Twitter engellemesi geri döndü! Yeni karar ile ilgili bilmedikleriniz

Geçtiğimiz gün, size ilettiğimiz Twitter yeniden yayında! haberinin daha sonrasın da aldığımız bilgiye göre, bu yasağın aslında kalkmadığını yalnızca ziyaretçilerin bir bölümünün erişebildiği kısa süre sonra bu erişiminde son bulduğu kaydedildi.

Kısa süre sonra ise yeniden yasak getirildi. Yeni gelen yasak, diğerinden daha ağırdı, IP bazlı engellemeden dolayı artık farklı DNS’ler kullanılarak Twitter’a erişim sağlanamıyordu. Aldığımız bilgilere göre Twitter ile TİB arasındaki görüşmeler olumlu geçmiyor. Hangi tarafın sorunları yokuşa sürdüğünü henüz bilmiyoruz. İlerleyen süreçlerde de bu konuda bilgi sahibi olabilirsek size aktaracağız.

Twitter’ın engellenmesi ile ülke teknolojimizin nasıl bir durumda olduğu ve insanların gelişmesini önüne geçmek için ne kadar çaba sarf ettiğimizin gözler önüne serilmesi. Atatürk zamanından bile ne kadar gerideyiz. Biz her yazımızda teknoloji olarak daha ne kadar ileriye nasıl gideriz tartışmasını yaparken ülkemizde sosyal medyalara yasak getiriliyor bu gerçekten çok üzücü.

Tartışmalar sürerken Başbakanın yaptığı açıklamalar ortamı daha da kızıştırıyor gibi duruyor: “Dünya bir araya gelse kapatırız” açıklaması büyük yankı bulmuştu. Peki bu işlenen suçlar hakkında Twitter’ın yeni tavrı var mı? bu konu hakkında araştırmalarımız sürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here