Türkiye’deki internet ironisi: Ücretsiz Wİ-Fİ hizmet vermeye başladı

istanbul-da-ucretsiz-wifi-donemi-basladi

Geçtiğimiz günlerde bir çok internet sansürü ile ilgili karşı karşıya kaldı. YouTube kapatılmasından tutun, Twitter, Facebook gibi çoğu sosyal medya aracısı web siteleri zan altında kaldı ve resmen bir sosyal savaş başladı.

Bunun ile birlikte ise gündemdeki “ücretsiz” wi-fi” haberleri sanki paralel kararlar ironisi gibi geliyor bizlere. Anlık olarak mesajlaşma, haberleşme servislerini engelleyip daha sonra meydanlar ücretsiz internet ne kadar doğru ve yerinde karar olabilir ki?

Asıl olarak düşünce ve proje güzel, fakat bu tarz teknolojik kararlar alıyorsak teknoloji konusunda da daha pozitif adımlar atmaya çalışmak daha doğru olur kanısındayız. Mutlaka suçlar işleniyor olabilir fakat bunları daha teknolojik anlamda gündemdeki URL bazlı engelleme ile yapacak konumda bir proje daha iyi olur, olmalı.

Yinede projeyi destekliyor ve beğeniyoruz. Umuyoruz ki bu tarz internet sansürü olayları artık son bulur ve aynı zamanda buna sebep olan olaylar da son bulur. İşte bu projenin var olacağı bazı yerler:

1- Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi(Galatasaray Lisesi)
2- Sultanahmet Meydanı
3- Eminönü Meydanı
4- Beşiktaş Meydanı
5- Kadıköy Meydanı
6- Üsküdar Meydanı
7- Sultanbeyli Meydanı
8- Beyazıd Meydanı
9- Mecidiyeköy Meydanı ve Cevahir Önü
10- Miniatürk/İBB Bilgilendirme Çadırı
11- Saraçhane Parkı
17- Eyüp Meydanı
18- Kartal Meydanı
21- Şirinevler Meydanı
22- Pierre Lotti Tepesi
23- Anadolu Hisarı İskelesi
27- Bayrampaşa Otogar
Ve daha fazlası ..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here