Selfie’den Sonra Yeni Trend “HODL”

Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak her geçen gün hayatımıza yeni kavramlar girmektedir. Fotoğrafla ilgili kavram olan selfie bir dönem büyük etki yaratmıştı. Teknolojik gelişmelerin hayatımıza sunduğu kavramların sonuncusu HODL’dir. Dilde de dönüşüm yaratmaya başlayan teknolojik gelişmeler, sosyal yapıda değişimleri beraberinde getirmektedir. Selfie kelimesinin popülerliğinden sonra HODL ön plana çıktı.

HODL, şifreli paralarla ilgili bir kavramdır. Son zamanlarda sıkça duyulmaya başlandı. Ancak çoğu insan kelimenin ne olduğunu bilmemektedir. Piyasa büyüklüğü 600 milyar dolara yaklaşan şifreli paralar hayatımıza yeni terimler sokmuştur. HODL ve Hodling bu terimlerin başında gelmektedir.

Bitcoin’in Sert Düşüşünü İfade Ediyor

Teknolojiyle hayatımıza giren şifreli paralarla ilgili bir terim olan HODL, satın alınan paranın bir gün sert düşüş yaşayacağını ifade etmektedir. 2013 yılında forum sayfasında kullanıldıktan sonra kabul gören ve şifreli parayla özdeşleşen HODL terim olarak dilimize yerleşmiştir. Aslında ingilizce yazım yanlışından türemiştir. O dönemde hızla değer kaybeden Bitcoin ile ilgili “I am Holding” yerine yanlışlıkla “I am hodling” konulu başlık açılmış ve altına çok sayıda yorum yazılmıştır. Hal böyle olunca HODL ya da Hodling şifreli para terimi olarak yerleşmiştir.

Günümüzde en çok tartışılan ve gündem olan konuların başında Bitcoin gelmektedir. Zaman zaman düşüş yaşayan Bitcoin’e çılgın seviyelerde yatırım yapılmıştır. Bitcoin her değer kaybı yaşadığında HODL kelimesi gündem olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here