Plesk Panelde Ram ve Hard Diski Kullanımı Nasıl Öğrenilir?

Bir hosting yönetim paneli olan Plesk Paneli, Windows ve Linux kullanıcıları içindir. Sunucuda yer alan işlemleri, bu kontrol paneli sayesinde rahatlıkla yapabilmektesiniz. Windows kullanıcıları tarafından en sık tercih edilen kontrol panellerinden biri olan Plesk Panel, hosting işlemler için birçok fayda sağlamaktadır.

Plesk Panelde Ram ve Hard Disk Kullanımı

Plesk Panel, kullanıcıları için Ram ve Hard disk kullanım takibi sağlıyor. Kullanımı izleyebilmek için bazı adımlar atmanız gerekiyor. İlk olarak Plesk Panel sayfasına giriş yapıyorsunuz. Sol tarafta bulunan Tools & Settings kısmına tıklıyorsunuz. Karşınıza gelen yeni sayfada yer alan Server Information yazısına tıklıyorsunuz. Sonrasında Memory Usage bölümüne bakıyorsunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra sunucunun kaynak kullanımı listesinin yer aldığı bir sayfa göreceksiniz. Bu sayfada hem hard disk hem de ram adına öğrenmek istediğiniz tüm kullanım bilgisini öğrenebilirsiniz.

Ram ve Hard Disk Kullanımı

Plesk Panel, Windows ve Linux kullanıcıları için kaynak kullanımının kontrolünü sağlıyor. Her ne kadar ücretli bir uygulama olsa da sunucunun ram ve hard disk kullanımını devamlı kontrol etmekte fayda var. Çünkü bilgisayar ömrü, bu ikisine oldukça bağlı. Kullanıcılar için ram ve hard diskin kontrol altında olması da uzun soluklu kullanım sağlayacaktır. Daha hızlı ve sağlıklı veri kaynağı sağlayan bir sunucu için Plesk Panel rahatlıkla kullanılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here