Görüntülü Görüşme Yapılabilecek Uygulamalar

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber telefonlar yalnızca sesli iletişim aracı olmaktan çıktı. Zaman zaman cep telefonlarından zaman zaman bilgisayar, laptop, tablet gibi teknolojik araçlardan iletişim kurmak mümkün. İletişim kurarken görüntüye önem verenler için görüntülü arama programları da her geçen gün artış gösteriyor.

Skype

Bir süre önce Microsoft tarafından piyasaya sürülen Skype en çok kullanılan görüntülü görüşme programıdır. Hesap oluşturduktan sonra görüntülü görüşmek istediğiniz kişiyi Skype’a ekliyor daha sonra internet bağlantısı olan her yerde kullanabiliyorsunuz. Bu süreçte kendi hesabınız Premium olursa konferans konuşmaları da verebiliyorsunuz. Skype hem bilgisayarlardan hem de cep telefonlarından kullanılabilen bir uygulama.

OoVoo

Görüntülü konuşma fırsatı sunan bir başka uygulama ise ooVoo’dur. 12 kişiye kadar konferans görüşmesi yapabileceğiniz bu programı her türlü ios, android, mac ve Windows cihazınızda tercih edebilirsiniz.

Tango

Hem görüntülü konuşma hem de mesajlaşma fırsatını bir arada sunan Tango, sevilen ve tercih edilen programlar listesinde yer almaktadır. Uygulamayı kullanmak için görüntülü konuşmak istediğiniz kişinin de uygulamayı indirmiş olması gerekmektedir.

Whatsapp

Dünya genelinde en çok tercih edilen görüntülü konuşma uygulamalarından biri de Whatsapp’tır. Kısa süre önce yalnızca mesajlaşma ve dosya aktarımı fırsatı sunan Whatsapp daha sonra görüntülü konuşma kullanımıyla güncellendi. Whatsapp hem cep telefonlarında hem de bilgisayarlarda internet bağlantısı aracılığıyla herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here