Facebook Çöpçatanlık Peşinde

Milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Facebook çöpçatanlık işine giriyor. Facebook sahibi Mark Zuckerberg’in katıldığı F8 Konferansı’nda vermiş olduğu birbirinden farklı haberler Facebook kullanıcılarını ve konferans takipçilerini mutlu etti. Ancak hakkında çıkan skandal haberlerin ardından bu tür projelerde nasıl başarılı olacağı merak konusu oldu. Facebook’un yeni projeleri arasında yer alan Tinder benzeri proje ise dikkat çeken projeler arasında yer aldı.

Güçlü markalara ait projeleri bir bir çalarak skandala imza atan ve bu konuda rakip tanımayan Facebook’un Tinder uygulamasına göz dikmesi dikkatlerden kaçmadı. Arkadaşlık servisi Tinder ile kişiler kolayca beğendiği kişileri sağa beğenmediklerini sola atıyor ve kesiştikleri anda iletişime geçebiliyorlardı. Facebook ise bu sistemi biraz daha revize ederek yeni bir arkadaşlık ağı kurmak istiyor. Facebook’un projesinin ne kadar güvenli olacağı ise muamma.

Güvenlik Sorunu Odağını Değiştirdiler

Kullanıcılarının verilerini satarak skandala imza atan Facebook’un F8 Konferansı’nda bu konuya değinmesi beklendi. Ancak Facebook sahibi Mark Zuckerberg sadece var olan projelerini ve geliştirdikleri yeni fikirleri duyurdu. Bununla birlikte kullanıcıların gizliliklerini sağlamaları için belirli bir ücret ödeyecekleri sistem üzerinde çalışıldığı belirtildi.

Tüm bu skandalın ardından Tinder benzeri uygulama müjdesini veren Facebook’un arkadaşlık ilişkilerini geliştirmek adına yeni bir fikir ortaya atacağı ifade edildi. Uygulamaya dair şuana dek elimizde net bir bilgi bulunmuyor. Ancak uygulamanın insanların iletişim kurmasını kolaylaştıracak cinsten olması bekleniyor.

Beğeniler Eşleşecek

Facebook’un insan ilişkilerine yönelik yapacağı uygulama tıpkı Tinder gibi birbirini tanımayan insanların kesiştikleri anda birbiri ile iletişim kurabildiği bir uygulama olabilir. Bilindiği üzere Facebook Snapchat markasına ait birçok fonksiyonu Whatsapp ve Instagram’a entegre etmişti. Son zamanlarda aktif kullanıcılarını kaybetmeye başlayınca artık projeleri kendi bünyesine entegre etmenin daha mantıklı olduğunu düşünmeye başladı. Facebook bu noktada Tinder uygulamasını kendisi içi çıkış yolu olarak görmüş olacak ki bu yönde gelişim göstermeye başladı. Tinder benzeri Facebook ile ilgili olarak şuan için hiçbir görsel veya tanıtım bulunmamaktadır. 2018 yılının son çeyreğinde konu ile ilgili daha detaylı tanıtım yapılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here