Casper Via M4 İncelemesi

Akıllı telefon piyasasında rekabet her geçen saniye artış göstermektedir. Kuvvetli markalar yaptıkları donanımsal yatırımlar ile önemli bir aşama kaydetmektedir. Cihazların ilgi görmesinin asıl sebebi de budur. Birçok insan var olan telefonunu kullanırken yenilikleri kaçırmak istemez ve sürekli olarak yeni çıkan akıllı telefonlara ilgi gösterir. Bu konuda en iyi atılımı yapan markalardan birisi olan Casper ise yeni ürünü ile yine dikkatleri üzerine çekmiştir.

Cihazın güçlü donanımının yanı sıra görsel olarak dikkat çektiğini vurgulamak gerekir. Dış tasarım bakımından cihaz oldukça dikkat çekmektedir. Ayrıca cihazın eşitli renk seçenekleri ile kişiye özel bir görünüm sağladığı önemle vurgulanıyor. Casper her yeni konseptinde farklı bir fonksiyonu göz önünde bulunduruyor. Bu cihazda ise ekran alanının bir nebze arttırıldığı görülüyor. Aynı zamanda ideal ölçülere yakın bir ölçüde bulunmaktadır.

Casper Via M4 Özellikleri

Mobil cihaz ile ilgili dikkat çeken ilk husus 3 GB ram miktarına sahip olmasıdır. Telefonlarda ram miktarının ne kadar önemli olduğu bilinmektedir. Telefonun zaman içerisinde kasmaması için ram miktarının yüksek olması talep edilir. Cihazda 32 GB dahili hafıza ve microSD kart girişi desteği bulunması sevilen özelliklerden bir diğeridir. Ekran IPS LCD panele sahiptir ve Gorilla Glass 3 ile korunmaktadır. Gorilla Glass mobil cihazların vazgeçmediği ekran türünden birisidir. Çünkü ekranı ciddi oranda korumaktadır ve çizilmesine bile izin vermemektedir. Son dönemlerde üretilen yeni nesil akıllı telefonların çoğunluğu bu ekran modelini kullanmaktadır. Casper’da akıma ayak uydurmuştur.

Cihazın android son sürüm olan 8.0 Oreo’yu kullanma imkanı sunduğu bilinmektedir. Bu android işletim sistemi kullanan kişiler için önemli bir özelliktir. Telefonun arka kamerasının 13 MP olması ön kamerasının ise 8 MP olması yeterli bulunan bir diğer özelliktir. Bataryası ise 3000 mAh değerindedir. Cihazın Türkiye satış fiyatının 1.199TL olduğu ve orta segment mobil cihaz sektöründe önemli bir eşik olarak değerlendirildiği teyit edildi. Mobil cihaz arayanlar için Casper Via M4 ideal ürünlerden birisidir. Siz de uygun fiyatlı Via M4 ürününü satın alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here