Balıkesir belediyesi ilginç bir karara imza atarak oyunları engelledi

gta-V-balikesir

Ülke teknolojisi etiketi altında içerik girerken yeni yatırımlar, girişimler, buluşlar başlıkları altında içerik paylaşmak bizim de hoşumuza gidiyor evet ama maalesef ülkemizde internet konusunun yüzde 35 40’lık kısmını neredeyse sansür haberleri alıyor.

Yine alışmadığımız kararlardan bir tanesi olan sansür, yasak haberlerine bir yenisi eklendi. Balıkesir valiliği yaptığı açıklamada 6 adet oyunun internet kafelerde oynanmasını yasakldığı bildirildi. Bu bildiride açıklamalar da bulunulmuş.

Grand Theft Auto, Bloodrayne 1 ve 2, Metin2 ,Battlefield Vietnam, Hitman,The Godfather 1 ve 2 serisi oyunları yer alıyor. Oyun engellemelerinin açıklamaları olarak oyunların mafya, çatışma, suç işleme vb. konular barındırıyor olması.

Antik çağda bile olmayan insanları kısıtlayarak kötü eylemlere eğilimlerini yok etmeye çalışan ve asla başarılı olamayacak bu tarz uygulamaların asla olmamasını istiyoruz.

Bunların yerine gençlerimizi, daha zeki, akıllı bireyler olarak daha geliştirici ortamlarda bilgi edinmelerini kolaylaştıracak ortamlar hazırlanmalı.

balikesir-oyun-yasaklari

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here