Aralık 2016 Google Play Store’da En Çok İndirilen Uygulamalar

Türkiye’de Android işletim sistemli akıllı cihaz kullananların sayısı oldukça fazladır. Dolayısıyla Google Play Store’de yer alan uygulamalardan birçoğu çok sayıda indirmeye sahip. Her geçen artan akıllı telefon kullanıcının hemen hemen aynı uygulamaları tercih etmesiyle en çok indirilen uygulamalar listesinde çok değişiklik görülmüyor. Google Play uygulamalarında en çok indirilenler listesinde değişiklik genellikle ücretli uygulamalar da görülebiliyor. Ücretsiz uygulamaların zirvede olanları ise kendisine yeni kullanıcı katmaya her geçen gün devam ediyor.

En Çok İndirilen Ücretsiz Uygulamalar

Aralık ayında, 2016 yılının tamamında, en çok indirilen uygulamalar arasında Facebook zirvedeki yerini korumayı başarıyor. Facebook’u en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp takip ediyor. Kendini geliştirmeyi başaran Facebook Messenger ise zirveye doğru yol almayı başarmış durumda. Sevilen fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram kendine dördüncü sırada yer alabiliyor. Görüntülü konuşma uygulamaları arasında en çok tercih edilen Tango ise en çok indirilenler arasında beşinci olmayı başarıyor.

En Çok İndirilen Ücretli Uygulamalar

Ücretli uygulamaların, ücretsiz uygulamalara oranla daha az indirildiği biliniyor. Ancak kendi içerisinde ücretli uygulamaların da popüler olanları oluyor. Listeye bakıldığında Poweramp Full Versiyon Unlocker zirvede konumlanmışken onu Swiftkey Keyboard, Titanium Backup PRO, TunelIN Radio Pro uygulamaları takip ediyor. Doküman görüntüleme uygulaması Office Suite Pro 7 uygulaması ise bunların gerisinde kalsa da en çok izlenenlerde kendine yer bulabilmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here