Android’in babasından yeni telefon

2003 yılında kurmuş olduğu Android’i 2005 yılında Google’a satan Andy Rubin bu kez Essential products ile karşımızda. Şimdilerde yeni telefon üreten Rubin, bu gelişmeyle beraber yine dikkatleri üzerine çekti. Tasarlamış olduğu Esssential henüz piyasaya çıkmasa da telefonun özellikleri göz kamaştırıyor.

Peki bu özellikler neler? İlk olarak en yeni işlemci olan ve android telefonların vazgeçilmezi Snapdragon 835 kullanılıyor. Bu işlemciyle beraber kullanıcılara 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanı sunan Essantial böylece ne kadar güçlü bir telefon olduğunu gösteriyor. Ayrıca titanyum ve seramikten üretilen Essantial düşme ve kırılmalara karşı diğer telefonlardan daha dayanıklı olduğu su götürmez bir gerçek. Kullanıcıların bir diğer merak ettiği konu ise telefonun kullanım süresi. Essential bu konuda geliştirmiş olduğu hızlı şarj ve 3040 mAh‘lık pil özellikleri ile oldukça iddialı. En dikkat çekici özelliği ise sosyal medyalarda sıkça duyduğumuz 360 derecelik fotoğraf özelliği. Ancak bu özelliği saçma bulan kullanıcılar da var. İşte bu noktada Essential products şirketi 360 derecelik kamerayı takılır bir aparat olarak geliştirdi. Böylece isteyen kullanıcılar ek bir ücret ödeyerek telefonun yanında takılabilir bir 360 derecelik bir kameraya sahip olacaklar. İstemeyenler ise boşuna para ödemek zorunda kalmayacaklar.

Peki bu kadar özellik saydığımız Essential’ın fiyatı ne kadar olacak. Bu konuda da rakiplerine göre daha iyi fiyat veren Essential’ın ABD satış fiyatı 699 Dolar olacak. Kamerayla birlikte almak isteyenler ise 749 doları gözden çıkarmış olacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here