Android’de Uygulama Klasörleri Nasıl Oluşturulur?

Android’de Uygulama Klasörleri Nasıl Oluşturulur?

Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda uygulama indirme gibi bir özellik bulunduğu gibi bu uygulamaları toplamak için de bir klasör oluşturma işlemi yer almaktadır. Çoğu kullanıcı indirdiği uygulamaların dağınık bir halde gözükmesini istemediği için tek bir çatı altında toplamak istemektedir. İşte bu özelliği bilmeyen çoğu kullanıcı için de Android’de uygulama klasörleri nasıl oluşturulur, diyerek araştırılan bu uygulamayı sizler için anlatacağız.

Sizler de eğer Android işletim sistemine sahip ve yüklediğiniz uygulamaların dağınık durmasına bozuluyorsanız güzel ve düzgün bir görünüm için klasör uygulamasını elde edebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken ise uygulama klasörlerini oluşturmaktan geçmektedir. Bu klasörleri oluşturmak için de uygulamalar menüsünde yer alan seçenekler butonu ile klasör oluşturma seçeneğine gidilmektedir. Daha sonra da karşımıza gelen ekrana klasör adı ile ilgili bilgiler girilerek tamam butonu tıklanmaktadır.

Son olarak da istenilen tüm uygulamaları klasöre taşımak için yine cihazın seçenekler butonundan düzenle seçeneğine gidilmekte ve oluşturulan klasör seçilerek, artı butonuna tıklanmaktadır. Klasöre eklenmek istenilen tüm uygulamalar işaretlendikten sonra tamam butonuna tekrardan basılmaktadır. Bu işlem ile her uygulama klasöre taşınmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here