Android Oreo Kullanım Oranı Açıklandı

Teknoloji devlerinden biri olan google tarafından yapılan açıklamada, android oreo uygulamasında işlerin sanılanın aksine pek de iyi gitmediği firma tarafından belirtildi. Her ay olduğu gibi bu ay içerisinde de Google tarafından diğer uygulamalar ve Android Oreo uygulaması işler iyi gitmiyor hakkında açıklamalarda bulundu ve bu olumsuz durumun ana nedeni olarak da, güncel android sürümlerinin kullanım düzeylerinin telefon üretici güncellemelerinin yeteri düzeyde sunamaması durumuna bağlı olarak diğer android sürümlerinde eş zamanlı olarak düşüş olduğu ve bu düşüşlere ne yazık ki Android Oreo uygulamasının da dahil olduğu dile getirdi.

Google, Android Oreo Uygulaması Kullanım Oranı Hakkında Açıklamada Bulundu

Yapılan açıklamalarda Android 8.0 Oreo uygulaması alanında hizmet sunması konusunda ilk kez %1 oranını aşabildiği ve bu sayede gibi bir orana ulaşabildiği belirtildi. Bu durum baz alındığında  Mart ayı içerisinde Android 9.0 uygulamasının ilk tanıtımı Google firması tarafından gerçekleştirildiği varsayıldığında Android 8.0 uygulaması düşüş yıl sonuna doğru kullanım düzeyinin en fazla düzeyine kadar ulaşabileceği güç olabileceği öngörülmektedir.

Bu olumsuz gidişatın çözümlenmesi açısından gözler şimdilik Google firmasına çevrilse de, firmanın beklenenden daha düşük bir kullanım potansiyeline sahip olan Android Oreo uygulaması kullanım çözüm hakkında şimdilik yeni düzenlemeler gerçekleştiremeyeceği sinyali sundu. Android uygulamalarında nadiren yaşanan bu olumsuz durum hakkında firmanın ileriki dönemlerde atabileceği adımlar ise şimdiden merakla beklenmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here