Amazon’un piyasaya yeni sürdüğü akıllı telefonu “Fire Phone” hangi seviyede bir telefon?

amazon 1

Amazon kısa süre önce piyasaya yeni bir akıllı telefon sürdü. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan ürün tasarımı ve sistemi ile çok konuşulacak bir telefon olacağa benziyor.

Amazon firmasının CEO’su Jeff Bezos tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve amazon’un ilk akıllı telefonu “Fire Phone” 3D özelliği ile beklentileri yüksek tutuyor. Android işletim sistemi üzerine kurulduğu bilgisi etrafta dolaşıyor. Telefonun bütün detayları ile ilgili net bilgiler henüz piyasada bulunmuyor.

Amazon firması e-ticaret sektöründe ki başarısı ile ünlü bir firmadır. Fakat internet sektörüne olan hayranlığı ve iştahı Alexa projesinden görülebiliyordu. Geçtiğimiz günler de ise Amazon’un Fire TV akıllı televizyon projesi aslında bu akıllı telefonun belki de sinyallerini veriyordu.

Amazon, samsung ve Apple’ın paylaştığı akıllı telefon pazarına belki de HTC den daha büyük bir giriş yaptı. Telefonun dizaynı ve tasarımı oldukça hoş gözüküyor. Belki de bu çalışmasını devam ettirerek samsung’un abuk subuk bazı telefon tasarımlarını geçebilir.

Amazon Fire Phone‘un 13 MB kamerası, 32 GB ise hafızası bulunuyor. Özellikle kamerası piyasadaki çoğu telefondan çok daha kaliteli şekilde. 199$ dolar gibi ucuz bir fiyatı olan telefondan da anlaşılacağı gibi akıllı telefonların piyasa değerli her geçen gün düşüyor.

feature-hero._V349431210_ Şık ve siyah renge sahip olan kapak tasarımı ve kullanımı kolaylaştıran gizli tuşları ile çok kullanışlı bir telefon olan fire phone ‘un birbirinden opsiyonel seçenekleri bulunuyor.

İşlemcisi gayet hızlı bir sürüş keyfi verecek olan fire phone piyasadaki çoğu telefondan ayrıcalıklı gözüküyor. Ülkemize ne zaman geleceği konusunda ya da gelip gelmeyeceği konusunda bir bilgi henüz yok. Fakat amazon firmasının davranışlarından belli olursa çok yakında telefonları tüm dünya’da satışa sunulacak gibi duruyor.

Ekran kalitesi ve 3d görüntü seçeneği ile kayıt ve fotoğraf bakımından çok fonksiyonel özelliklere sahip cihazın özellikle ekran kalitesi çok kaliteli bir ekran görüntüsü veriyor.

4.7 inçlik ekran büyüklüğü ve HD kayıt sistemi desteklemesi ile çok daha büyük bir ekranda video izlermiş keyfi sunan cihazın piyasadaki çoğu akıllı telefondan daha hünerli olduğu gözüküyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here